O autorze

Nazywam się Piotr Stankiewicz. Jestem autorem kilku książek, m.in.  Sztuki życia według stoików. Niniejszy „Myślnik” jest moją stroną z autorskimi tekstami.

Chcesz mnie zaprosić na wykład, na spotkanie autorskie, albo po prostu się skontaktować? Zapraszam, porozmawiajmy — mikolaj.piotr@gmail.com

*

6 komentarzy

 1. Ciekawa inicjatywa,wiele wyjaśnia i jakoś wpływa pozytywnie.Czekam na więcej.Może znajdą się tez odpowiedzi na neologizmy które z natury też są ciekawe w swej formie np.lukratyzm,raryterium,artzym itp.

 2. Poziom prostoty i wrażliwości mnie rozwala. Czuję ogromną ulgę wiedząc, że komuś udaje się nazywać rzeczy nienazwane, a których nazwy są niezwykle potrzebne. Dziękuję.

 3. Polyizm (poli- tak wiele znaczy), no i -izm chyba nie lubi słowiańsko brzmiących rdzeni. Ale może by polubił, gdyby miał dobry powód.
  Być może nie ma słowa, bo zapotrzebowanie jeszcze nie przeszło po równi pochyłej poza punkt podparcia. Żartuję, oczywiście.
  A propos, czy może być -yzm? Np. bandytyzm, nepotyzm itd… bo wtedy można by wziąć geotyzm.
  Pozdrawiam
  Marta

 4. Ach te powroty do systematycznego prowadzenia bloga.
  Zawsze podobnie: po obietnicy powrotu następuje wpis, a potem dłuuuuuuuga przerwa, po której w 90% przypadków wstydliwie trzeba pokazać akt zgonu.
  Czego autorowi nie życzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.