21 polskich grzechów głównych

10 kwietnia – jak by to ująć… premiera książki w sensie metafizycznym
~połowa kwietnia – książka dostępna w sprzedaży
18 kwietnia – premiera oficjalna, spotkanie promocyjne i release party w Barze Studio (Warszawa) (szczegóły TBA)
25 kwietnia – spotkanie autorskie w księgarni na Koszykach (Warszawa) (szczegóły TBA)
19-20 maja – targi książki (Warszawa)
TBA – spotkanie autorskie, Niebostan, ul. Piotrowska 17, Łódź
TBA – spotkanie autorskie, Michałowice, k. Warszawy

Jeżeli chcesz zorganizować spotkanie autorskie: napisz, lub zadzwoń: 608 391 448.

A kup tutaj!

Autorasizm, niedasizm, tupolewizm. Kultura dezinformacji, nibypaństwo i wyrodne państwo. Kozłoofiaryzm i widzimisizm… czyli polskie grzechy główne, wszystkie wreszcie porządnie opisane i zebrane w jednym miejscu.

Ta książka to instant classic rozmów o Polsce. Pytamy ciągle, co z tą Polską i dlaczego tak źle. Ta książka daje odpowiedzi – i to nie jedną, nie siedem, ale pełne oczko, czyli 21 polskich grzechów głównych. Jest to unikalne połączenie złośliwej satyry, przenikliwej analizy i słownika polskich wad, który powinien się znaleźć w każdym polskim domu.

Książka czerpie zewsząd: od Konstytucji RP po jatki w internecie i tych, którzy swoje związki z polskością „czerpią z innych źródeł”.  Jest w niej parawaning i Mrożek,  są raporty smoleńskie, dekret Bieruta, komentarze użytkownika „SzatanWeMnieMocny” na portalu z piekielni.pl, tweety burmistrza Guziała i ministra Sikorskiego. Książka cytuje rozmowy są rozmowy nagrane u „Sowy i przyjaciół”, Jana Sowę i „Pana Wołodyjowskiego”.  Littela, którym mówi Stuhr-Agamemnon w „Apollonii” Warlikowskiego, „Bohater” Małgorzaty Halber, Mrożka, von trompkę, budowniczych Stadionu Narodowego, menedżerów systemu Veturilo i rachunki za catering ze spotkania Kaczyńskiego z Orbánem w pensjonacie „Zielona Gęś”. Nie brakuje też Wielkich Narracjach Naszych Czasów, czyli gównoburz w internecie.

Jest w niej Polska. Czy wszystko?

Polska to ogromny głaz, który musimy codziennie toczyć przed sobą. „21 polskich grzechów głównych” – książka o poważnych sprawach napisana w lekki, a nawet humorystyczny sposób – pozwala lepiej zrozumieć, czym jest ów głaz i dlaczego zmaganie się z nim tak ogromnie nas męczy.

Jan Sowa

*

3 komentarzy

  1. Brzmi wspaniale. Dodaję do listy życzeń. Tylko jedno mnie niepokoi: czy jest pan gotowy, panie Piotrze, ze stoickim spokojem przyjąć (g…)burzę, którą wywoła Pana książka jako pozycja „antypolska”, etc., itd, itp?
    Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.